en

Originálne BMW disky kolies a pneumatiky s označením hviezdičkou.

„V DAŽDI ALEBO NA SNEHU: NAŠE PNEUMATIKY NIČ NEZASTAVÍ

Ste na výlete, z reproduktorov znie hudba a náhle začne pršať? Prevezmite kontrolu a rozhodnite sa pre originálne BMW disky kolies a pneumatiky s označením hviezdičkou. Absolútne spoľahlivé – vyššia bezpečnosť v zlom počasí, za každej jazdnej situácie a na akomkoľvek povrchu cesty. Radosť z jazdy a bezpečnosť – pre celkový dobrý pocit.

Aby ste cestovali uvoľnene: BMW disky kolies a pneumatiky s označením hviezdičkou.

Tri presvedčivé argumenty.

VYROBENÉ NA MIERU.

TESTOVANÉ.

BEZPEČNÉ.

Originálne BMW disky kolies a kolesá, respektíve pneumatiky s označením hviezdičkou.

„VŠETKO OTESTUJEME, ABY STE VY NEMUSELI TESTOVAŤ ŠŤASTIE.“


Označenie pneumatiky hviezdičkou hovorí o tom, že pneumatika bola vyrobená špeciálne pre BMW, v súlade s
najvyššími normami. Vývoj pneumatík, ktorý trvá až tri roky a končí rozsiahlymi skúškami, sa začína v počiatočnej fáze
vývoja vozidla. Pneumatiky označené hviezdičkou sa testujú v šiestich hlavných oblastiach: bezpečnosť, opotrebenie,
pohodlie, účinnosť a - charakteristika BMW - v dvoch oblastiach potešenia z jazdy (ovládateľnosť a športový charakter).
Vyrábajú sa v spolupráci s vybranými prémiovými výrobcami pneumatík (napr. Dunlop, Goodyear, Michelin a Pirelli).
Požiadajte svojho servisného partnera BMW o pneumatiky označené hviezdičkou - dokonale bezpečné pre Vás a Vaše
BMW.Disky a pneumatiky vyrobené na mieru.

Všetky originálne BMW disky kolies a pneumatiky boli vyvinuté individuálne pre dynamiku jazdy a dizajnový jazyk každého špecifického modelu BMW.

Testovanie pneumatík.

Každá pneumatika bola podrobená prísnym testom s až 50 rôznymi kritériami kvality (EÚ označenie pneumatiky si vyžaduje len tri kritériá).

Bezpečnosť pneumatík.

Pneumatiky s označením hviezdičkou vás presvedčia svojou mimoriadne dlhou životnosťou, najvyššími hodnoteniami z hľadiska bezpečnosti a pokrokovou technológiou Runflat.Originálne BMW kompletné kolesá.

BEZPEČNÉ A ŠTÝLOVÉ.

 

Prečo by ste si mali vyberať, keď môžete mať všetko? S originálnymi BMW kompletnými kolesami ide bezpečnosť ruka v 
ruke s dokonalým štýlom. Originálne BMW kompletné kolesá sa podrobujú nekompromisným testom: V rozsiahlych
simuláciách a v najtvrdších podmienkach musia vo všetkých aspektoch dokázať, že si titul „Original BMW“ zaslúžia.
Rôznorodosť dizajnových štýlov ponúka každému zákazníkovi to správne kompletné koleso.Kompletné letné kolesá


795 M.

Kvalitné 20“ M Performance kované disky kolies Y-spoke 795 M v matnej farbe Jet Black. Sada kompletných letných kolies s RDC so zmiešaným obutím s technológiou Runflat.

EU štítok


624 M.

20" BMW M Performance disky kolies z ľahkej zliatiny, kované, dvojfarebne čierne, matné a frézované. S logom BMW M. Sada kompletných kolies so zmiešaným obutím a technológiou Runflat.

EU štítok


669 M.

20" BMW M Performance disky kolies z ľahkej zliatiny, kované, dvojfarebné matné čierne, z vonkajšej strany frézované a leštené. Sada kompletných kolies so zmiešaným obutím a technológiou Runflat.

EU štítok


732 M.

Kvalitné 20“ M Performance kované disky kolies Multi-spoke 732 M, dvojfarebné vo farbe Night Gold, leštené. Sada kompletných letných kolies s RDC a kombinovaným obutím a technológiou Runflat.

EU štítok


749 M.

Hmotnostne optimalizované 22“ M Performance disky kolies z ľahkej zliatiny Star-spoke 749 M, dvojfarebné vo farbe Jet Black, leštené. Sada kompletných letných kolies s RDC a kombinovaným obutím.

EU štítok

Kompletné zimné kolesá


796 M.

18'' M Performance disk kolesa z ľahkej zliatiny Double-spoke 796 M, vhodný pre snehové reťaze, v matnej farbe Jet Black. Kompletné zimné koleso s RDC a kombinovaným obutím s technológiou Runflat.

EU štítok


648 M.

Kvalitný 20“ M disk kolesa z ľahkej zliatiny Double-spoke 648 M, dvojaferbný vo farbe Orbit Grey, leštený. Kompletné zimné koleso s RDC a kombinovaným obutím s technológiou Runflat.

EU štítok


786 M.

19“ M Performance kovaný disk kolesa Double-spoke 786 M v matnej farbe Jet Black s pneumatikou s technológiou Runflat, vhodný pre snehové reťaze. Kompletné zimné koleso s RDC.

EU štítok


727 M.

Kvalitný 19'' M disk kolesa z ľahkej zliatiny Double-spoke 727 M, dvojfarebný vo farbe Orbit Grey, leštený. Kompletné zimné koleso s RDC a zmiešaným obutím s technológiou Runflat.

EU štítok


748 M.

Kvalitný 20'' M disk kolesa z ľahkej zliatiny Star-spoke 748 M v matnej farbe Jet Black. Vhodný pre snehové reťaze. Kompletné zimné koleso s RDC a technológiou Runflat.

EU štítok

Príslušenstvo ku kolesám


Kryty ventilov.

Kvalitné kryty ventilov z hliníka pre účinnú ochranu hliníkových ventilov RDC. S logom BMW.


Kryt náboja kolesa.

Plávajúci kryt náboja kolesa pozostáva z loga BMW, ktoré sa neotáča spolu s kolesom, ale zostáva stáť vo vodorovnej polohe.


Poistka skrutky kolesa.

Kvalitná, mimoriadne spoľahlivá poistka skrutky kolesa obsahuje štyri poistné skrutky kolies so špeciálnym frézovaným kódovaním BMW.


Snehové reťaze.

Snehové reťaze „Disc“ sa vďaka flexibilnému oceľovému strmeňu a automatickému uzáveru dajú namontovať mimoriadne jednoducho a rýchlo.

Výhody kompletného kolesa BMW

 • Široký výber štýlov (farby, povrchy, materiál, tvary lúčov, rozmery v palcoch), aj na zimu
 • Dokonalé zladenie disku kolesa z ľahkej zliatiny, pneumatiky a RDC snímača pre kontrolu tlaku.
 • Atraktívne ponuky v rôznych veľkostiach
 • Zaručené zásobovanie náhradnými dielmi počas 10 rokov (od roku výroby)
 • Prísne výrobné a kontrolné metódy, ako napr. testovacie metódy: test striekaním slanou vodou, röntgenové skúšky, skúška tesnosti, skúšobné zariadenie pre zaťažovacie pomery v extrémnych podmienkach, praktický test na Nürburgringu.

Výhody diskov kolies BMW z ľahkej zliatiny

 • Menšia hmotnosť
 • Dynamika jazdy a ovládateľnosť
 • Exkluzivita a dizajn
 • Dlhá životnosť
TAK, AKO SI ŽELÁTE.

Nekonečné možnosti: Rozhodnite sa teraz pre vhodný štýl kolesa a pneumatiky a urobte vaše BMW jedinečným.
Konfigurovať teraz


Originálne BMW kompletné kolesá a pneumatiky. 

BEZPEČNOSŤ SPOJENÁ S DYNAMIKOU.

Objednajte sa do servisuKeď ide o ovládateľnosť na akomkoľvek povrchu cesty, všetci sa zhodujú v jednom: Najdôležitejšia je maximálna priľnavosť. Na to však neexistuje žiadne univerzálne riešenie. Každý model sa správa inak a vyžaduje si rozdielny prístup. Len BMW podrobne pozná jedinečnú fyziku jazdy a dizajnový jazyk každého modelu BMW a podľa toho zameriava svoj vývoj pneumatík. Čo môžete urobiť: Pravidelne meniť vaše pneumatiky. Váš servisný partner BMW vám je v prípade otázok kedykoľvek k dispozícii a poradí vám ohľadom vhodných servisných prác.

Nadpis sekcie.

Letné
pneumatiky

Letné pneumatiky.

Ideálne pneumatiky na teplé mesiace roka: Letné pneumatiky predstavujú optimum z hľadiska komfortu, akustiky a valivého odporu. Špeciálna štruktúra profilu pneumatík obsahuje zmes gumy, ktorá príliš nezmäkne ani pri veľmi vysokých teplotách. S väčšími blokmi profilu a menšou štruktúrou lamiel spoľahlivo zabraňujú akvaplaningu a aj pri vyšších rýchlostiach ponúkajú vyššiu smerovú stabilitu a presnosť riadenia. Vďaka tomu je vaša jazda nielen bezpečnejšia, ale aj pri vyšších rýchlostiach vám poskytuje prvotriedny komfort jazdy a vynikajúcu ovládateľnosť. Mali by ste vedieť: Keď teplota prekročí 7° C, mali by sa pneumatiky vymeniť za letné.


36-MESAČNÉ BMW POISTENIE PNEUMATÍK, PRE VOZIDLÁ REGISTROVANÉ OD 1.3.2020.


Na všetky originálne BMW kompletné kolesá a pneumatiky s označením hviezdičkou, ktoré si zakúpite u niektorého servisného partnera BMW, obdržíte BMW poistenie pneumatík. Platí 36 mesiacov od dátumu zakúpenia a ponúka vám optimálnu ochranu s úhradou vzniknutých nákladov až do výšky 100 %.

Rozsah platnosti

BMW poistenie pneumatík sa vzťahuje na::

 • škody spôsobené ostrými predmetmi ako sú klince alebo sklenené črepiny
 • poškodenia od nárazu na hranu obrubníka
 • krádeže
 • vandalizmus 

Úhrada škody

S BMW poistením pneumatík vám v prípade škody bude uhradených až 100 % nákladov na pneumatiky.*

1. rok 100 %
2. rok 75 %
3. rok 50 %

* Bez montáže.

Všetky ustanovenia k BMW poisteniu pneumatík nájdete vo Všeobecných obchodných podmienkach – alebo sa obráťte na vášho servisného partnera BMW. BMW poistenie pneumatík je produktom poisťovne Allianz a.s.


BMW LEXIKON KOLIES A PNEUMATÍK.


Lexikon ponúka odpovede na všetky otázky týkajúce sa kolies a pneumatík.

Zloženie pneumatík

Originálne BMW pneumatiky s označením hviezdičkou ponúkajú množstvo výhod, pretože sú vyvinuté špeciálne pre príslušný model BMW. Trakcia, smerová stabilita, ovládateľnosť vozidla, komfort a akustika, sú optimálne prispôsobené. Dezén pneumatiky sa postará o dobrú priľnavosť k povrchu cesty a odvádzanie vody, vyššiu vhodnosť pre vysoké rýchlosti, optimalizovanú stabilitu jazdy a valivý odpor. Tvarové vrstvy vo vnútri pneumatiky udržujú stabilný tvar pneumatiky aj pri vysokom vnútornom tlaku. Bočný pás chráni pneumatiku pred bočnými poškodeniami a zlepšuje riadenie a komfort. Oceľové jadro podporuje pevné usadenie na disku kolesa. Špecifické zloženie pneumatík poskytuje jasné plus v oblasti bezpečnosti a dynamiky jazdy.

Bočnica pneumatiky

Profilové číslo pneumatiky je pomer výšky pneumatiky k jej šírke v % (V/Š). Uvádza sa v rámci označenia veľkosti pneumatiky. Príklad: Pneumatika rozmeru 175/70 R 13 má šírku 175 mm, bočná výška predstavuje 70 % jej šírky.

Dátum výroby sa uvádza v rámci označenia DOT na bočnej stene pneumatiky. Tzv. DOT číslo, okrem iného, kódovane udáva vek pneumatiky. Napríklad označenie „2413“ znamená, že pneumatika bola vyrobená v 24. týždni roku 2013.

RDC snímače

Skratka RDC znamená elektronická kontrola tlaku vzduchu v pneumatike, všeobecne označovaná aj ako TPMS (TirePressureMonitoringSystem). V protiklade k RPA (indikácia poruchy pneumatiky), pri ktorej sa len pasívne prostredníctvom rýchlosti otáčania pneumatiky upozorní na stratu tlaku vzduchu, pracuje tento systém s aktívnymi elektronickými snímačmi. Tieto snímače sú osadené vo ventile (vnútorná strana) a sú v nepretržitom rádiovom kontakte s vozidlom.

Systém RDC ukazuje tlak vzduchu cez informečný displej a upozorní v prípade straty tlaku vzduchu v príslušnej pneumatike. Od roku 2015 je RDC predpísané pre všetky vozidlá v EÚ. Dbajte na použitie príslušných snímačov RDC (odlišujú sa podľa modelu a roku výroby) pre dané vozidlo.

Celoročné pneumatiky

Niektorým vodičom sa javia celoročné pneumatiky ako správne riešenie, vďaka ktorému nie je potrebná výmena pneumatík a ich skladovanie. Avšak toto riešenie má vplyv na bezpečnosť, pretože tieto pneumatiky boli vyvinuté pre mierne poveternostné podmienky bez snehu, silného dažďa alebo teplôt pod bodom mrazu. Preto je brzdná dráha vždy dlhšia v porovnaní so špecifickými zimnými/letnými pneumatikami. Z toho dôvodu doporučujeme vždy zimné/letné pneumatiky s označením hviezdičkou. Celoročné pneumatiky sa vo všeobecnosti používajú v malých rozmeroch a pre vozidlá s nízkym výkonom motora – avšak nie pre BMW, lebo jednoducho neponúkajú tú radosť z jazdy, ktorú od BMW očakávate.

Hĺbka profilu

Pri jazde automaticky dochádza k oderu, preto by sa mal profil pneumatík pravidelne kontrolovať. Zimné pneumatiky by mali mať hĺbku profilu aspoň 4 mm, letné pneumatiky 3 mm. Zákon predpisuje pre hĺbku profilu letných a zimných pneumatík minimálnu hĺbku profilu 1,6 mm.

Runflat

Na technológiu Runflat sa môžete vždy spoľahnúť. Nielen preto, že pri poškodení pneumatiky môžete až do vzdialenosti 80 km pokračovať v jazde rýchlosťou až do 80 km/h – ale aj preto, lebo môžete jednoducho pokračovať v jazde. Lebo pokračovať v jazde znamená bezpečnosť a komfort. Zosilnené boky pneumatík s technológiou Runflat stabilizujú vaše vozidlo, takže nemusíte kvôli výmene pneumatiky zastaviť na nevhodných miestach. Namiesto toho jednoducho pokračujete v jazde až k najbližšiemu servisnému partnerovi BMW.*

*Pneumatiky typu Runflat sú k dispozícii pre vybrané modely BMW. Viac informácií vám poskytne váš predajca.

Typy pneumatík

Zákazníci s mimoriadne vysokými požiadavkami na ceste aj v teréne môžu prvýkrát u BMW získať špeciálnu sadu kolies pre lepšiu vhodnosť do terénu. Táto sada je vybavená univerzálnymi (All-Terrain) pneumatikami Grabber AT3 a bude k dispozícii s novým BMW X5. Okrem toho sa môžu používať ako bežné kompletné zimné kolesá, lebo majú označenie „M+S“, ako aj „Three Peak Mountain Snowflake“. Túto sadu kolies môžete získať výlučne cez oddelenie popredajných služieb.

Od roku 2018 musia byť zimné pneumatiky označené symbolom „Three Peak Mountain Snowflake“. Doteraz boli pneumatiky označené buď symbolom alebo označením „M+S“. Len symbol „Three Peak Mountain Snowflake“ poukazuje na modernú zimnú pneumatiku. Pneumatiky s označením „M+S“ budú zákonne uznávané ako zimné pneumatiky až do roku 2024.

Pre mimoriadne podmienky na ceste má BMW pre vybrané trhy v ponuke Spike a Soft-Compound pneumatiky, ako aj príslušné kompletné kolesá. Spike pneumatiky ponúkajú vynikajúce vlastnosti v oblasti priľnavosti a trakcie na zľadovatelých cestách, Soft-Compound pneumatiky sú vďaka svojej špeciálnej gumovej zmesi ideálne pre zasnežené cesty.

Objavte viac

Súbory cookie na doméne rijabavaria.sk.

Akceptujte súbory cookie.
Zistiť viac, vrátane informácií o tom, ako odmietnuť súbory cookie.